چگونه سریع به خواب برویم

0
سوال شده شهریور 17, 1396 در سلامت توسط PP کاربر فعال
من در خوابیدن مشکل دارم و شب‌ها دیر به خواب میرم برای اینکه زودتر خوابم ببره چه پیشنهاداتی دارید؟

1 پاسخ

2
 
بهترین پاسخ
پاسخ داده شده توسط vanaei کاربر حرفه‌ای
شهریور 17, 1396
انتخاب شده شهریور 18, 1396 توسط Blue
  1. بلند شید و به مدت ۱۰ دقیقه کاری انجام دهید: اگر تو شب بلند شدید و در عرض ۱۵ دقیقه یا بیشتر خوابتون نبرد. از رختخواب خودتون بلند شید و به مدت ۱۰ دقیقه مشغول به کاری شید که با دست و مغزتون مرتبط باشه مثلا پازل حل کنید یا یک نقاشی بکشید.
  2. ساعت ‌تون رو قائم کنید: وقتی خوابتون نمیبره نگاه کردن به ساعت تنها باعث افزایش استرس و بیخوابی بیشتر میشه. چون همش نگران اینکه هستید که دیر شده و فردا باید پاشید برید سره کار
  3. اتاقتون رو خنک نگه دارید: وقتی شما میخوابید دمای بدنتون چند درجه کاهش پیدا میکنه به همین دلیل خنک نگه داشتن اتاق باعث میشه بدن شما به طور طبیعی به سمت خوابیدن تمایل پیدا کنه.
  4. قبل از خواب دوش آب گرم بگیرید: دوش آب گرم باعث میشه دمای بدنتون بره بالا و بعد از اینکه به اتاق خنک‌تون برید سریع دمای بدنتون افت پیدا میکنه و خوابالودگی سراغتون میاد.
  5. صورتتون رو تو آب یخ (خیلی سرد) به مدت ۳۰ ثانیه بشورید: اگر شما در هنگام خواب عصبی یا نگران باشید بهترین راه درمان استفاده از آب یخ است. 
  6. روش 4-7-8:  مهارت خاصی نیاز ندارد و به سادگی می‌توان آن را اجرا کرد. کافی است این سه قانون را به یاد بسپارید. اول اینکه باید به مدت 4 ثانیه از راه بینی تنفس کنید. سپس نفستان را به مدت 7 ثانیه حبس کنید. در آخر نیز عمل بازدم را مستقیما از راه دهان به مدت 8 ثانیه انجام دهید. این روش باعث آزاد شدن مواد شیمیایی آرام بخش در مغز شده و ضربان قلب را کاهش می‌دهد. بدن آماده خواب می‌شود. چند بار این عمل را تکرار کنید.
  7. به موسیقی‌های آرام گوش بدید.
  8. بجای اینکه گوسفند‌ها رو بشمارید یک تصویر ذهنی زیبا از آنچه که دوست دارید و با آن احساس آرامش و شادی میکنید بکشید. 

سوالات مشابه

0 امتیاز 1 پاسخ 24 بازدید
سوال شده شهریور 6, 1396 در سلامت توسط علی کاربر فعال
0 امتیاز 2 پاسخ 11 بازدید
سوال شده شهریور 6, 1396 در سلامت توسط علی کاربر فعال
2 امتیاز 2 پاسخ 7 بازدید
سوال شده شهریور 6, 1396 در مذهبی توسط aban کاربر حرفه‌ای
0 امتیاز 1 پاسخ 12 بازدید
2 امتیاز 1 پاسخ 28 بازدید
0 امتیاز 1 پاسخ 13 بازدید
سوال شده شهریور 6, 1396 در سلامت توسط علی کاربر فعال
سوال تازه‌ای بپرسید
به نسخه آزمایشی سامانه پرسش و پاسخ پرسک، محصول مشترک آزمایشگاه پردازش زبان طبیعی و آزمایشگاه سیستمهای اجتماعی دانشکده کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر خوش آمدید.
...