آیا خوردن میوه جات هم باعث چاقی می شود؟

0
سوال شده شهریور 24, 1396 در سلامت توسط admin
آیا خوردن میوه ها هم آدم را چاق میکند؟ چه میوه هایی بهتر هستند؟

2 پاسخ

0
پاسخ داده شده توسط user9372 کاربر فعال
شهریور 24, 1396

میوه‌ها را می‌توان از نظر مقدار كالری یا انرژی موجود در آنها و اثرشان روی رفع گرسنگی و اشتها بررسی كرد. برخی میوه‌ها مثل كشمش، توت، انجیر، خرما و موز خیلی شیرین هستند و قند ساده‌شان از سایر میوه‌ها بیشتر است. مشكل این میوه‌های شیرین این است كه اگر آنها را زیاد مصرف كنیم، در واحد وزن مقدار قابل‌توجهی كالری به بدن می‌رسانند و باعث چاقی و اضافه‌وزن می‌شوند؛ چون برخلاف تصور رایج، با مصرف آنها مقدار كالری دریافتی، بیشتر از آنچه بدن نیاز دارد، خواهد شد.

از سوی دیگر، مصرف بیش از حد خوراكی‌ها و میوه‌های خیلی شیرین كه قند ساده دارند، قندخون را خیلی سریع بالا می‌برد و از آنجا که قند زیاد در خون، سم محسوب می‌شود، بدن عكس‌العمل‌ نشان می‌دهد و مقدار زیادی انسولین ترشح می‌كند. افزایش انسولین هم باعث خواهد شد در مدت كوتاهی قندخون افت كند و فراوانی گرسنگی در زمان مشخص بیشتر شود. این روند، افزایش كلی دریافت خوراك را در پی دارد بنابراین غیرمستقیم باعث افزایش وزن و چاقی می‌شود. اما مصرف بقیه میوه‌ها نه‌تنها محدود نمی‌شود بلكه براساس آخرین و جدیدترین توصیه های معتبرترین دانشگاه‌های علوم‌پزشكی و تغذیه دنیا مثل آكسفورد، حتی اگر به بیش از 9 بار در روز هم برسد، هیچ اشكالی ندارد و برای بدن و سلامت مفید هم هست. هر 100 گرم از میوه‌هایی مثل پرتقال، سیب، گلابی و... و هر 1 لیوان از میوه‌هایی مثل آلبالو،توت فرنگی، انگور و...، 1 واحد میوه محسوب می‌شود و در هر وعده از این 9 بار می‌توان 1 واحد از این میوه‌ها مصرف كرد. پس مصرف متعادل میوه نه‌تنها نهی نمی‌شود بلكه بسیارخوب هم است.

 

0
پاسخ داده شده توسط aban کاربر حرفه‌ای
شهریور 25, 1396
بله میوه ها هم چاق کننده هستند، میوه هایی مثل انجیر، توت ، موز ، هندوانه، انبه و ... به چاق شدن کمک میکنند، خیار جزو میوه هایی ست ک نه چاق کننده س نه لاغر کننده، سیب کیوی گلابی این ها هم لاغر کننده هستند

سوالات مشابه

1 امتیاز 1 پاسخ 30 بازدید
سوال شده آبان 2, 1396 در تغذیه توسط PP کاربر فعال
0 امتیاز 1 پاسخ 9 بازدید
سوال شده مهر 21, 1396 در سلامت توسط علی کاربر فعال
2 امتیاز 1 پاسخ 24 بازدید
1 امتیاز 1 پاسخ 8 بازدید
سوال شده شهریور 9, 1396 در بازی توسط PP کاربر فعال
2 امتیاز 1 پاسخ 14 بازدید
سوال تازه‌ای بپرسید
به نسخه آزمایشی سامانه پرسش و پاسخ پرسک، محصول مشترک آزمایشگاه پردازش زبان طبیعی و آزمایشگاه سیستمهای اجتماعی دانشکده کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر خوش آمدید.
...