چرا باید در زمان خوردن آنتی بیوتیک ها از شیر اجتناب شود ؟

2
سوال شده مهر 25, 1396 در سلامت توسط studentQ
ویرایش شده مهر 26, 1396 توسط studentQ

من آنتی بیوتیک ها (مخصوصا آموکسی سیلین کلووولانات)را  برای مبارزه با عفونت گوش   مصرف می کنم.درزمان تجویز آنتی بیوتیک هایم ، دکترم به من گفت که چند روز از خوردن محصولات شیر پرهیز کنم ،سپس فقط ماست بخورم تا این که آنتی بیوتیک ها کاملا تمام شوند. صادقانه بگویم ، من درحال فکر کردن در مورد نادیده گرفتن این توصیه و صرفه جویی در محصولات شیری که می خورم هستم . در یک روز معمولی، من چند لیوان شیر  می خورم، ازکاسه ی بلغور جو دوسر با شیر می خورم، غذاهای زیادی با پنیر می خورم، و شب  بستنی می خورم.

برداشتن همه ی این ها برای چند روز چیز زیادی برای خوردن برای من باقی نمی ماند .
چه اتفاقات بدی می افتد اگر زمان آنتی بیوتیک محصولات شیر خورده شود؟
آیا فقط این است که، از آنجا که باکتری های روده من ضعیف می شود، من ریسک مشکلات هضم را پیدا می کنم؟ یا می تواند عواقب شدیدتری هم داشته باشد؟

4 پاسخ

5
پاسخ داده شده توسط MRM کاربر حرفه‌ای
17 تیر 1397
مواد غذایی که دارای کلسیم هستند تاثیر آنتی بیوتیک ها را در بون خنثی میکنید. در نتیجه در هنگام مصرف آنتی بیوتیک باید از دریافت کلسیم به طور همزمان ممانعت صورت گیرد.
2
پاسخ داده شده توسط Sepide کاربر حرفه‌ای
19 تیر 1397
چون شير حاوي كلسيم مي باشد و كلسيم تاثير آنتي بيوتيك را از بين مي بردن به همين دليل نبايد شير وآنتي بيوتيك نبايد همزمان مصرف شوند.
0
پاسخ داده شده توسط ramin کاربر فعال
مهر 26, 1396
کلا خوردن غذا های کلسیم دار مانند لبنیات به ویژه شیر تاثیر دارو های انتی بیوتیک دار را کاهش می دهد. توصیه می شود که این نوع از غذا ها و دارو ها  را با فاصله ۲ ۳ ساعت از هم  مصرف کنید.
0
پاسخ داده شده توسط Zari کاربر فعال
14 تیر 1397
اگر مواد غنی از کلسیم مانند انواع لبنیات یا سفیده تخم مرغ با آنتی بیوتیک ها مصرف شوند، می توانند باعث کاهش اثر این داروها شوند. به همین دلیل توصیه می شود که آنتی بیوتیک ها را با این مواد غذایی نخورید

سوالات مشابه

0 امتیاز 1 پاسخ 13 بازدید
1 امتیاز 3 پاسخ 22 بازدید
سوال شده 25 تیر 1397 در تغذیه توسط aut94 کاربر حرفه‌ای
0 امتیاز 5 پاسخ 15 بازدید
1 امتیاز 3 پاسخ 13 بازدید
سوال شده 17 تیر 1397 در تغذیه توسط aut94 کاربر حرفه‌ای
4 امتیاز 3 پاسخ 38 بازدید
0 امتیاز 3 پاسخ 41 بازدید
0 امتیاز 2 پاسخ 16 بازدید
1 امتیاز 4 پاسخ 12 بازدید
سوال تازه‌ای بپرسید
به نسخه آزمایشی سامانه پرسش و پاسخ پرسک، محصول مشترک آزمایشگاه پردازش زبان طبیعی و آزمایشگاه سیستمهای اجتماعی دانشکده کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر خوش آمدید.
...