علل تنبلی چشم در کودکان

1
سوال شده مهر 26, 1396 در سلامت توسط SM
دلایل تنبلی چشم در کودکان چه چیزهایی هست؟ لطفا راهنمایی کنید

3 پاسخ

4
پاسخ داده شده توسط Afsanekhani کاربر حرفه‌ای
18 تیر 1397
یکی از انواع تنبلی چشم که تشخیصش ساده تر است دو بینی است و زمانی پیش می آید که مسیر چشم مرتبا یا به صورت متناوب به طرف داخل یا خارج تغییر می کند. تشخیص این مشکل برای والدین ساده است چون منحرف شدن چشم کودک را می بینند. تنبلی چشم معمولا فقط یکی از چشم ها را تحت تاثیر قرار می دهد، اما گاهی می تواند روی هر دو تاثیر بگذارد. پزشکان چشم توصیه می کنند والدین کودک از شش ماهگی چشمانش را مورد معاینه قرار دهند تا اگر مشکلی بود سریع متوجه شوند. بعد از حدود چهار ماهگی اگر چشمان کودک به خوبی نایستد، غیر طبیعی است و باید معاینه شود.
1
پاسخ داده شده توسط f.m.p
مهر 28, 1396
تنبلی چشم توسط هر شرايطي كه تكامل يا استفاده از بينائي طبيعي چشم را تحت تاثير قرار دهد ، ايجاد مي شود . مثلاً مي تواند به علت لوچي كه يك عدم تعادل در قرارگيري دو چشم است ، ايجاد شود . لوچي مي تواند باعث انحراف چشمها به داخل ، خارج، بالا يا پايين شود . گاهي تنبلی چشم  به علت شرايطي مثل آب مرواريد در چشم ايجاد مي شودپس می توان گفت تنبلی چشم زمانی رخ می‌دهد که چشم در دوره کودکی دید طبیعی نداشته باشدکه معمولاً هم در یک چشم دیده می‌شودعدم وضوح تصویر در چشم بیمار و بهتر بودن تصویر ایجاد شده در چشم سالم سبب می‌شود تا مغز بین دو چشم، چشم سالم را برای دیدن انتخاب کند و در واقع مسیر دریافت تصویر از چشم بیمار رابه مغز مسدود می کند. معاینه چشم کودکان باید بین سنین ۳ تا ۵ سالگی انجام شود. تشخیص زودهنگام تنبلی چشم بسیار مهمه ودر صورت عدم درمان کودکان بین سنین ۶ تا ۱۰ سال، بینایی آنان به طور دائمی می تواند تحت تاثیر قرار گیرد.
0
پاسخ داده شده توسط Zari کاربر فعال
20 تیر 1397
تنبلی چشم در اثر اختلال در عملکرد طبیعی چشم‌ها و عدم تکامل بینایی اتفاق می‌افتد. البته در بسیاری از موارد هم ممکن است علل مرتبط با تنبلی چشم ارثی باشند.

سوالات مشابه

5 امتیاز 7 پاسخ 28 بازدید
سوال شده 15 تیر 1397 در سلامت توسط nasi91 کاربر حرفه‌ای
6 امتیاز 5 پاسخ 25 بازدید
0 امتیاز 1 پاسخ 13 بازدید
0 امتیاز 4 پاسخ 17 بازدید
1 امتیاز 6 پاسخ 30 بازدید
سوال شده شهریور 2, 1396 در کودکان توسط vanaei کاربر حرفه‌ای
0 امتیاز 5 پاسخ 18 بازدید
سوال شده 17 تیر 1397 در کودکان توسط Zari کاربر فعال
0 امتیاز 1 پاسخ 11 بازدید
1 امتیاز 3 پاسخ 14 بازدید
سوال شده شهریور 9, 1396 در روانشناسی توسط ramin کاربر فعال
2 امتیاز 8 پاسخ 36 بازدید
2 امتیاز 4 پاسخ 32 بازدید
سوال شده شهریور 1, 1396 در کودکان توسط vanaei کاربر حرفه‌ای
سوال تازه‌ای بپرسید
به نسخه آزمایشی سامانه پرسش و پاسخ پرسک، محصول مشترک آزمایشگاه پردازش زبان طبیعی و آزمایشگاه سیستمهای اجتماعی دانشکده کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر خوش آمدید.
...