عادت های سالم: بوی بد در بطری آب

0
سوال شده آبان 2, 1396 در سلامت توسط studentQ

من این عادت را دارم که در زمان خواب یک بطری آب در نزدیکی خودم قرار می دهم.چند وقت پیش از یک بطری پلاستیکی برای این کار استفاده کردم که هر روز و یا هر دو روز یکبار آن را پر می کردم.در جایی خواندم که پلاستیک باعث رشد باکتری ها می شود (و به صورت کلی خیلی سالم نیست .) و تصمیم گرفتم که بطری پلاستیکی را با فولاد ضد زنگ عوض کنم.این بطری یک چوب پنبه ای داشت که من هر بار بعد از استفاده آن را می بستم.مشکل این است که آب بعد از یک روز بوی بسیار بدی پیدا می کند.آب بوی عجیبی پیدا می کند که قابل توصیف نیست.بو شاید شبیه کپک باشد.من بطری را با صابون و آب داغ تمیز کردم.اما بو بعد از یک روز برگشت.فکر کردم که شاید باید بطری را بدون چوب پنبه نگه دارم ؟سالم ترین راه برای نگه داری یک بطری آب نزدیک خود با کمترین پیامد ها همانند بوی بد و رشد باکتری چیست؟ 

 

3 پاسخ

0
پاسخ داده شده توسط studentQ
آبان 2, 1396

من به این مورد اشاره نکردم که برای شست و شو از برس نیز استفاده کرده ام و بیرون دهانه را نیز تمیز کرده ام.به آن وقت دادم که کاملا خشک شود . من از دو بطری به ترتیب استفاده می کنم.آیا چوب پنبه بد بو است؟ چوب پنبه متخلخل است و ممکن است برخی از باکتری ها را نگه دارد.

0
پاسخ داده شده توسط tran2
آبان 2, 1396

من با جوابی که در مورد تمیز کردن و نوع بطری /چوب پنبه/درب بود موافقم. چیز دیگری که باید در نظر بگیرید این است که باقی مانده از بزاق شما ممکن است چه بوی بدی باشد.یک بطری تازه تمیز شده را امتحان کنید آن را با آب معمولیتان پر کنید و در یک روز از آن ننوشید.  اگر بویی وجود داشته باشد از منبع آب شماست . بعد  تغییر دادن در  عادت های بهداشت دهان خود را امتحان کنید-مسواک بعد از غذا،مسواک زدن زبان،یا دهان شوی غرغره کردن-و ببینید که آیا این چیزی را بهبود می بخشد.

0
پاسخ داده شده توسط MRM کاربر حرفه‌ای
20 تیر 1397
شما بهتر است بجای فلزات و پلاستیک از شیشه استفاده کنید. و در اون رو کاملا نبندید آب راکد ذاتا زود خراب میشه درشم بسته باشه بدتر میشه.

سوالات مشابه

3 امتیاز 9 پاسخ 31 بازدید
11 امتیاز 5 پاسخ 29 بازدید
0 امتیاز 2 پاسخ 10 بازدید
0 امتیاز 1 پاسخ 9 بازدید
0 امتیاز 7 پاسخ 30 بازدید
7 امتیاز 8 پاسخ 29 بازدید
0 امتیاز 3 پاسخ 24 بازدید
سوال شده شهریور 11, 1396 در سلامت توسط vanaei کاربر حرفه‌ای
0 امتیاز 2 پاسخ 10 بازدید
0 امتیاز 3 پاسخ 17 بازدید
سوال شده شهریور 6, 1396 در سلامت توسط علی کاربر فعال
سوال تازه‌ای بپرسید
به نسخه آزمایشی سامانه پرسش و پاسخ پرسک، محصول مشترک آزمایشگاه پردازش زبان طبیعی و آزمایشگاه سیستمهای اجتماعی دانشکده کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر خوش آمدید.
...