داروی کلونازپام و بارداری

1
سوال شده آبان 10, 1396 در سلامت توسط studentQ

همسر من در دوران بارداری در حال مصرف کلونازپام می باشد این چه خطراتی را می تواند به دنبال داشته باشد؟ دقیق تر بگویم ،من در حال جستجو به دنبال تحقیقات اخیر هستم. خیلی جستجو کرده ام و به خاطر چیز هایی که خوانده ام گیج شده ام.

2 پاسخ

2
پاسخ داده شده توسط Faeze کاربر حرفه‌ای
17 تیر 1397
بايد شرايط بيمار در نظر گرفته شود اگر فرد باردار داراي بيماري خاصي مانند تشنج هاي مكرر و... باشد به نفع اوست كه دارو مصرف شود با نظر پزشك البته

ولي در درمانهاي ساده براي خواب يا استرس هاي ديگر بهتر است قطع شود
1
پاسخ داده شده توسط tran2
آبان 14, 1396

این مسئله ای است که باید در مورد خطرات و منافع آن با یک پزشک مشورت کنید. فقط آنها می توانند شما را راهنمایی کنند که آیا داروها را ادامه دهید یا خیر، زیرا ممکن است خطراتی وجود داشته باشد.

من درحال جواب دادن هستم چرا که آگاهی نسبت به این که تا همین چند وقت پیش FDA دارو ها را به دسته های ریسک بارداری تقصیم کرده بود  می تواند کمک کند. البته آن ها این گروه ها را از بین بردند به دلیلی که خارج از بحث است اما این گروه ها برای شروع بد نیستند. بنزودیازپین به عنوان یک کلاس D در دوران بارداری شامل کلونازپام بود. بعضی از بنزودیازپین ها در گروه X بودند. در گروه D شواهد مثبتی وجود دارد بر پایه این که این گروه می تواند وابستگی جنینی ایجاد کند .اما مزایای این گروه ممکن است  موجب شود که با وجود خطرات آن زنان باردار از آن استفاده کنند.نمونه هایی از داروها: لیسینوپریل، الپازولام، لوزارتان، کلونازپام، لورازپام.

مطالعات انجام شده در گروه X  برروی حیوانات و یا انسان ها، اختلالات جنینی را نشان داده اند و یا شواهدی از خطر برای جنین انسان براساس اطلاعات مربوط به عوارض جانبی از تجربه تحقیق یا بازاریابی وجود دارد و خطرات استفاده از این دارو در زنان باردار به طور مشخص بیش از منافع بالقوه است.نمونه ای از داروها: آتورواستاتین، سیمواستاتین، وارفارین، متوترکسات، فیناستراید

 

سوالات مشابه

0 امتیاز 3 پاسخ 8 بازدید
سوال شده 17 تیر 1397 در سلامت توسط sonya کاربر فعال
2 امتیاز 3 پاسخ 12 بازدید
0 امتیاز 2 پاسخ 11 بازدید
سوال شده 3 مرداد 1397 در سلامت توسط Faeze کاربر حرفه‌ای
0 امتیاز 2 پاسخ 16 بازدید
1 امتیاز 9 پاسخ 29 بازدید
سوال شده 18 تیر 1397 در سلامت توسط m.k کاربر فعال
1 امتیاز 3 پاسخ 16 بازدید
سوال شده 15 تیر 1397 در سلامت توسط m.k کاربر فعال
2 امتیاز 2 پاسخ 14 بازدید
سوال شده 15 تیر 1397 در سلامت توسط m.k کاربر فعال
1 امتیاز 4 پاسخ 16 بازدید
1 امتیاز 1 پاسخ 17 بازدید
1 امتیاز 4 پاسخ 10 بازدید
سوال شده 2 مرداد 1397 در سایر توسط aut94 کاربر حرفه‌ای
سوال تازه‌ای بپرسید
به نسخه آزمایشی سامانه پرسش و پاسخ پرسک، محصول مشترک آزمایشگاه پردازش زبان طبیعی و آزمایشگاه سیستمهای اجتماعی دانشکده کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر خوش آمدید.
...