آیا می شود دندان ها را بدون استفاده از روکش سفید تر از حالت طبیعی کنیم ؟

0
سوال شده آبان 15, 1396 در سلامت توسط studentQ

دندان های من در بعضی از نقاط تقریبا زرد هستند.من به دنبال راه هایی هستم که به صورت مصنوعی قسمت های زرد را بدون روکش یا رزین سفید کنم. به زبان دیگر اگر آن ها به صورت طبیعی سفید نشوند می خواهم تا آن ها را به صورت مصنوعی سفید کنم.البته از روکش اجتناب می کنم چرا که روکش دندان های مرا سفید نمی کند و فقط دندان مرا می پوشاند و در واقع تقلبی هستند.من نوعی اپوکسی می خواهم که به دندان من جذب شود و رنگ  آن را از زرد تغییر دهد. یا برخی روش های علمی دیگر که این کار را بدون روکش، رزین یا ایمپلنت انجام می دهند.همان طور که گفته شد من تمام راه های حرفه ای ممکن  را برای سفید کردن بکار برده ام اما هیچ کدام دندان های مرا خیلی سفیدد نکرده اند .

6 پاسخ

4
پاسخ داده شده توسط Sepide کاربر حرفه‌ای
15 تیر 1397
بله با استفاده از خمیردندان های سفید کننده و جرمگیرهای مخصوص دندان میشه دندان ها را سفید و براق کرد ولی باید توجه شه که در دراز مدت باعث آسیب دندان ها می شه به همین دلیل توصیه میشه هر شش ماه یکبار در صورت لزوم از جرمگیر استفاده بشه
2
پاسخ داده شده توسط Leila کاربر حرفه‌ای
13 تیر 1397

استفاده از جوش شيرين و نمك راه حل مناسبي است

0
پاسخ داده شده توسط tran2
آبان 15, 1396

راه سالمی وجود ندارد. سفید کردن شکل دندان هایتان را تغییر نمی دهد.اما افسوس که  عاج دندان ها خیلی سفید نمی شوند .( فقط دندان ها را به تغییر دما بیشتر حساس می کند.)روکشی هایی که به خوبی انجام میشوند شکل ظاهری خوبی خواهند داشت تا به سلامت لثه ها آسیبی نرسانند.می بخشید معجزه ای در کار نیست.

0
پاسخ داده شده توسط aban کاربر حرفه‌ای
آبان 16, 1396
از زغال می تونید استفاده کنید در بازه یک ماهه جواب میده امتحان شده س

و همچنین استفاده از جوش شیرین، روی خمیر مسواک مقداری جوش شیرین بریزید و چند هفته با این روش مسواک بزنید ، چای و نسکافه و نوشابه هم تو این مدت اصا نخورید ببینید چه تغییری ایجاد میشه
0
پاسخ داده شده توسط mahi کاربر فعال
15 تیر 1397
این روزها روش های مختلفی برای سفید کردن دندان ها وجود دارد، ولی بهترین حالت سفید کردن در مطب پزشک است در این حالت با مواد سفید کننده با درصد بالای اشعه و لیزر دندان ها را سفید می کنند، بعد مواد خاص به فرد می دهند تا این سفیدی حفظ شود این سفیدی از ۸ ماه تا یک سال باقی می ماند این مدت کاملا وابسته به مواد سفید کننده و عادات غذایی فرد دارد. فردی که چای و قهوه نمی خورد یا به طور کلی از غذاهای رنگی پرهیز می کند مدت بیشتر طول می کشد، کسی که سیگار می کشد به سرعت سفیدی دندان هایش را از دست می دهد. اما این سفید کردن به همه توصیه نمی شود، کسانی که به خوبی بهداشت دندان را رعایت نمی کنند یا دندان های پرشده و پوسیده زیاد دارند بهتر است از این عمل استفاده نکنند یا کسانی که دندان های جلویی روکش شده دارند یا مشکلات لثه دارند نباید بیلیچینگ کنند چون اصولا نباید روی دندان های مشکل دار کار زیبایی انجام داد.

● سفیدکننده های خانگی موثر هستند؟

در مطب سفیدکننده هایی که استفاده می شوند بین ۳۵ تا ۴۰ درصد قدرت سفیدکنندگی دارد ولی سفیدکننده هایی که در خانه استفاده می شود نهایت ۱۰ تا ۱۲ درصد دندان ها را سفید می کنند این میزان در خمیردندان های خانگی از این هم کمتر است بنابراین نمی تواند خیلی موثر باشد. چون وقتی دندانی رنگ می گیرد رنگدانه ها در منافذ دندانی نفوذ می کنند و تا زمانی که با استفاده از مواد قوی این رنگدانه ها را از بین نبرید نمی توانید با سفیدکننده های خانگی خیلی رنگ دندان ها را باز کنید ، یعنی تا وقتی رنگ دندان ها باز نشده باشد راه چندان موثری برای سفید کردن آنها وجودندارد.
0
پاسخ داده شده توسط Faeze کاربر حرفه‌ای
18 تیر 1397
جرم گيري و استفاده از خمير دندان سفيد كننده مسلماً دندان را سفيد ميكند ولي اين را بايد توجه كرد كه دندان هر كس به طور طبيعي داراي ميزان معيني از سفيدي است

سوالات مشابه

8 امتیاز 9 پاسخ 30 بازدید
0 امتیاز 4 پاسخ 12 بازدید
2 امتیاز 2 پاسخ 36 بازدید
1 امتیاز 4 پاسخ 16 بازدید
0 امتیاز 1 پاسخ 8 بازدید
5 امتیاز 5 پاسخ 24 بازدید
سوال شده 13 تیر 1397 در سلامت توسط Sara... کاربر حرفه‌ای
5 امتیاز 4 پاسخ 24 بازدید
سوال تازه‌ای بپرسید
به نسخه آزمایشی سامانه پرسش و پاسخ پرسک، محصول مشترک آزمایشگاه پردازش زبان طبیعی و آزمایشگاه سیستمهای اجتماعی دانشکده کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر خوش آمدید.
...