آیا می توانید بعد از مسواک زدن آجیل بخورید؟

2
سوال شده آبان 17, 1396 در سلامت توسط studentQ
من از یک آگهی بازرگانی به یاد دارم که مسواک زدن برای این است که از دست پلاک خلاص شویم(لایه ی نازکی که بر روی دندان ها تشکیل می شود و شامل تعداد زیادی باکتری است.) و دلیل خلاص شدن از پلاک این است که  از تولید اسید با شکرها جلوگیری کنیم.اگر من شکر نخورم چه می شود  ؟

آیا این به معنی آن است که غذاهایی مانند آجیل، نان، سیب زمینی، گوشت می توانند پس از مسواک زدن خورده شوند؟

علاوه بر این، آیا می توانم سیب زمینی و نان بخورم و اصلا دوباره مسواک نزنم و این هیچ تاثیری بر روی دندان هایم نداشته باشد؟

2 پاسخ

0
پاسخ داده شده توسط tran2
آبان 18, 1396

بعد از مسواک زدن دندان ها، در نهایت مجبور خواهید شد دوباره بخورید. و البته شما می توانید / پس از مسواک زدن دندانها، به عنوان مثال آجیل بخورید. این بستگی به زمان بندی دارد.و بهتر است سوال را این گونه بپرسیم که آیا خوب است که مسواک بزنیم سپس آجیل بخوریم و سپس به رخت خواب بریم ؟ و پاسخ نه است. همان طور که دوست دندان پزشک من می گفت : دندان تمیز دندان سالم است. شکر فقط یک نوع کربوهیدرات است و هضم کربوهیدرات در دهان شما شروع می شود. برای مثال، نشاسته آمیلوز از سیب زمینی توسط آنزیمی به نام آمیلاز موجود در بزاق به مالتوز تجزیه می شود. مقدار کربوهیدرات موجود در چیزهایی که می خورید متفاوت است، اما به ندرت صفر است (به خصوص اگر غذا به نحوی آماده / پردازش شود). نشاسته ها،  تمایل دارند تا  به دندان های شما بچسبند بر روی آن هابرای مدت طولانی بمانند . از آنجایی که شما قادر نخواهید بود از مصرف همه کربوهیدرات ها برای همیشه اجتناب کنید، این که هرگز دوباره مسواک نزنید، انتخاب هوشمندانه ای نیست.علاوه بر خرابی دندان به دلیل متابلیسم کربوهیدرات دلیل دیگری هم حتی اگر شما رژیم بدون کربوهیدرات را پیش بگیرید هم وجود دارد که باعث خرابی دندان شود .

0
پاسخ داده شده توسط Faeze کاربر حرفه‌ای
18 تیر 1397
نه خير هر گونه ماده غدايي كه خورده ميشود اگر مسواك زده نشود در دهان اكسيد شده و باعث پوسيدگي دندان ميشود

سوالات مشابه

5 امتیاز 8 پاسخ 25 بازدید
7 امتیاز 8 پاسخ 34 بازدید
0 امتیاز 4 پاسخ 15 بازدید
3 امتیاز 8 پاسخ 34 بازدید
0 امتیاز 7 پاسخ 18 بازدید
5 امتیاز 5 پاسخ 24 بازدید
سوال شده 13 تیر 1397 در سلامت توسط Sara... کاربر حرفه‌ای
5 امتیاز 4 پاسخ 24 بازدید
سوال تازه‌ای بپرسید
به نسخه آزمایشی سامانه پرسش و پاسخ پرسک، محصول مشترک آزمایشگاه پردازش زبان طبیعی و آزمایشگاه سیستمهای اجتماعی دانشکده کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر خوش آمدید.
...