بخشی از این که بعضی...">

چه عواملی باعث می شود که افراد با شرایط بدنی نامناسب زود تر دچار تنگی نفس شوند؟

1
سوال شده آبان 19, 1396 در سلامت توسط studentQ

چه مکانیزم فیزیولوژیکی وجود دارد که افرادی که اضافه وزن دارند یا روفرم نیستند راحتر  از افرادی که در شرایط خوبی هستند  دچار تنگی نفس می شوند؟ آیا صرفا نسبت قدرت به وزن است؟ عوامل درگیر چه چیز هایی هستند؟

1 پاسخ

1
پاسخ داده شده توسط tran2
آبان 19, 1396

بخشی از این که بعضی از مردم سریعتر دچار تنگی نفس می شوند  ناشی از ناکارآمدی ریه ها و عضلات است. عضلات وقتی که حرکت می کنند  از اکسیژن استفاده می کنند،هر چه بیشتر حرکت کنند اکسیژن بیشتری را استفاده می کنند. با این حال، عضلات قادر به انطباق و تغییر به  کارآمدتر هستند ( در کسی که به طور مداوم فعال است). همچنین، ریه ها توسط عضلات بینابینی، که یک دسته از عضلات کوچک و دیافراگم هستند، طراحی شده اند.افرادی که متناسب هستند معمولا نفس های عمیق تری می کشند تا اکسیژن مورد نیاز عضلات را فراهم کنند و معمولا این کاار را به صورت متناوب در تمریناتشان انجام می دهند.دیافراگم آنها با نفس های عمیق قوی تر می شود و باعث مشود که ریه آن ها به صورت کار آمد تر کار کند.

سوالات مشابه

1 امتیاز 1 پاسخ 8 بازدید
سوال شده شهریور 9, 1396 در بازی توسط PP کاربر فعال
0 امتیاز 2 پاسخ 39 بازدید
0 امتیاز 1 پاسخ 10 بازدید
0 امتیاز 1 پاسخ 93 بازدید
2 امتیاز 2 پاسخ 13 بازدید
سوال شده شهریور 13, 1396 در سلامت توسط Blue کاربر حرفه‌ای
سوال تازه‌ای بپرسید
به نسخه آزمایشی سامانه پرسش و پاسخ پرسک، محصول مشترک آزمایشگاه پردازش زبان طبیعی و آزمایشگاه سیستمهای اجتماعی دانشکده کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر خوش آمدید.
...