چرا زنان دوست دارند بیرون از منزل کار کنند؟؟؟

0
سوال شده آذر 5, 1396 در روانشناسی توسط tm کاربر فعال

تمایل زنان به کار در بیرون از منزل مسلما وقت و انرژی بسیاری را از وی می گیرد و لذا طبیعی است که چنین زنانی با خستگی روانی و جسمی بیشتری(نسبت به زن خانه دار) همراه باشند با این وجود چرا اکثر خانم ها تمایل دارند که حتما شاغل باشند حتی اگر حقوق مناسبی هم دریافت نکنند؟

5 پاسخ

3
پاسخ داده شده توسط Sara... کاربر حرفه‌ای
تیر 13, 1397
این موضوع از چند بعد قابل بررسی است اینکه شخصی دارای تحصیلات عالیه هست و از اینکه عمر خود را برای دریافت مدارکی که حالا باید صرف خانه داری بکند هدر کرده است

ودیگری زن این احساس را دارد که باید استقلال مالی داشته باشد و رو پای خودش بایستد و اینکه مرد بر این باور نباشد که اگر ترکش کند زن بدون اون نمیتواند.

وبعد دیگر زن نیازهای بیشتری دارد که ترجیح میدهد خودش برطرف کند واز خواستن آن از همسر ناتوان است
1
پاسخ داده شده توسط user9372 کاربر فعال
آذر 5, 1396
چون به هرحال هر شخصی چه خانم چه آقا که تحصیلکرده باشه میخوان از تحصیلاتشون یه استفاده‌ای بکنند و یک فعالیتی داشته باشند و اینکه خب با حقوق حتی کم هم  استقلال مالی داشته باشند.
1
پاسخ داده شده توسط aban کاربر حرفه‌ای
آذر 8, 1396

وقتی بچه دار شدن به عنوان ظلم برای زن ها تلقی شد، وقتی کار داخل خانه را کلفتی خواندند، ما زن ها هم طبیعتا از آن کارها دوری می کنیم .حالا به هر قیمتی که شده! به قیمت از هم پاشیدن خانواده، به قیمت از دست دادن محبت همسر، به قیمت به خطر افتادن آینده فرزندان ، به قیمت .... 
در گذشته زنها با افتخار می گفتند تمام وقتشان را صرف خدمت به همسر و فرزندان خود می کنند. اما حالا وقتی از او می پرسید:چه می کنی؟ اگر بیرون از منزل کار نکند شرمنده می شود! چرا؟ چون الان برای زن امروز این به عنوان یک ارزش تلقی شده . 
و هم چنین زنان امروزه دوست ندارند حس سربار بودن داشته باشند یعنی دوست ندارند مثلا برای گرفتن لوازم مورد نیازشان کلی با همسرشان کلنجار بروند تا پول آن را از او دریافت کنند، بنابراین لااقل در حد رفع نیازهای روزمره خود راضی هستند که در شغل های کم درآمد فعالیت کنند.

 

0
پاسخ داده شده توسط Zari کاربر فعال
تیر 14, 1397
چون اشتغال در بيرون از منزل به زنان كمك مي كند تا از تخصص و تحصيلات خود بهره ببرد كه اين مساله در امنيت رواني و احساس كارآمدي شان بسيار موثر است.
اين دسته از زنان، با كار كردن در بيرون از منزل، باري از مشكلات اقتصادي را از دوش همسر برداشته و موجب مي گردد كه خانواده از لحاظ مالي در رفاه بيشتري به سر ببرد.

در دوران كهنسالي و كهولت سن و در نبود همسر به علت برخورداري از مستمري، وابسته و نيازمند فرزندان نخواهند بود كه خود اين مساله در سلامت روان دوران پيري و استقلال بيشترشان موثر خواهد بود.

مشاركت اجتماعي زن در جامعه، مراودات وسيع اجتماعي و به خصوص اشتغال در بخشهاي فرهنگي باعث افزايش آگاهي ها و دانستني هاي زن شده و او را در تربيت فرزندان حمايت بسياري مي كند
0
پاسخ داده شده توسط MRM کاربر حرفه‌ای
تیر 20, 1397
حس استقلال فردی چیزی هست که هر انسانی تشنه اون هست. با قبول اینکه همه اقایون باید کار کنند باعث شده کمتر این حس تو وجودشون خودنمایی کنه ولی چون برخی خانواده ها همچنان مخالف کار کردن خانم های خانوادشون هستن فرصتی رو ایجاد کرده که همواره تو جامعه نگاه تبعیض امیز به استقلال حفظ شه. خانومهایی که آزادی نسبتا بهتری دارن این کار و درآمد رو هر چند کم ولی فرصتی برای نشون دادن خودشون میدونن.

سوالات مشابه

0 امتیاز 1 پاسخ 5 بازدید
سوال شده تیر 28, 1397 در روانشناسی توسط elahe.mahmoudi کاربر حرفه‌ای
2 امتیاز 1 پاسخ 14 بازدید
سوال شده تیر 14, 1397 در روانشناسی توسط yalda_ کاربر حرفه‌ای
0 امتیاز 4 پاسخ 16 بازدید
سوال شده تیر 24, 1397 در روانشناسی توسط Maryam کاربر فعال
1 امتیاز 3 پاسخ 11 بازدید
2 امتیاز 3 پاسخ 16 بازدید
1 امتیاز 2 پاسخ 17 بازدید
0 امتیاز 4 پاسخ 21 بازدید
1 امتیاز 4 پاسخ 12 بازدید
سوال شده مرداد 5, 1397 در گیاهان توسط peyman1990 کاربر حرفه‌ای
1 امتیاز 6 پاسخ 13 بازدید
سوال تازه‌ای بپرسید
به نسخه آزمایشی سامانه پرسش و پاسخ پرسک، محصول مشترک آزمایشگاه پردازش زبان طبیعی و آزمایشگاه سیستمهای اجتماعی دانشکده کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر خوش آمدید.
...