روغن موتور خوب چه روغنی است؟

1
سوال شده تیر 23, 1397 در خودرو توسط aut94 کاربر حرفه‌ای
روغن موتور خوب چه روغنی است؟؟؟؟؟؟

3 پاسخ

1
 
بهترین پاسخ
پاسخ داده شده توسط farzan9 کاربر حرفه‌ای
تیر 23, 1397
انتخاب شده تیر 23, 1397 توسط aut94
روغن خوب برای موتور خودرو, روغنیست که سیاه شود, در این صورت روغن وظایف خود مانند تمیزکاری, خنکاری, روانکاری و ...  را به درستی انجام داده است.
0
پاسخ داده شده توسط MRM کاربر حرفه‌ای
تیر 23, 1397
از اونجایی که روغن موتور درون موتور به منظور روان تر شدن و تمیز شدن اجزای موتور میچرخد پس از گذشته مدتی باید تیره شود اگر تیره نشود یعنی به خوبی عمل ننموده.
0
پاسخ داده شده توسط Maryamd کاربر فعال
تیر 24, 1397
کلمه‌ی (API) مخفف عبارت (American Petroleum Institute) بوده و به معنی موسسه‌ی نفت امریکا است. این نام به نوعی تبدیل به استاندارد و تعیین‌کننده‌ی سطح کیفی روغن‌های موتور شده است. برای موتورهای بنزینی و دیزلی API دارای نمادی منحصربه‌فرد است. برای موتورهای بنزینی از حرف S و برای موتورهای دیزلی از حرف C استفاده می‌شود؛ بنابراین اگر روغن موتوری برای موتور بنزینی مناسب باشد به شکل API S شروع می‌شود و روغن‌های مناسب برای موتورهای دیزلی با عبارت API C آغاز می‌گردند. اما این تمام ماجرا نیست و نمی‌توان میزان کیفیت روغن را تشخیص داد. در این استاندارد برای روغن‌ موتور‌های بنزینی پس از حرف S یکی از حروف A تا N می‌آید و برای روغن موتورهای دیزلی پس از حرف C یکی از حروف A تا J درج می‌شود. در این طبقه‌بندی هرچه به سمت حرف A می‌رویم از سطح کیفیت روغن کاسته می‌شود و حرکت به سمت حروف N و J نشانگر افزایش سطح کیفیت است؛ ازاین‌رو یک روغن موتور بنزینی با مشخصه API SN از بالاترین کیفیت و با مشخصه API SA از پایین‌ترین سطح کیفی برخوردار است. این طبقه‌بندی برای روغن موتورهای دیزلی نیز از API CA که دارای پایین‌ترین سطح کیفی است آغاز شده و به API CJ که از بیشترین میزان سطح کیفی برخوردار است ختم می‌شود. ناگفته نماند که برای موتورهای دیزلی دو زمانه و چهار زمانه از اعداد ۲ و ۴ در مقابل آخرین حرف استفاده می‌شود، برای نمونه روغنی با مشخصه API CJ-4 برای خودروهایی با موتور دیزلی چهارزمانه‌ تولید شده و به دلیل داشتن حرف J از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است

سوالات مشابه

1 امتیاز 6 پاسخ 132 بازدید
1 امتیاز 2 پاسخ 30 بازدید
1 امتیاز 4 پاسخ 26 بازدید
1 امتیاز 3 پاسخ 20 بازدید
سوال شده تیر 25, 1397 در خودرو توسط aut94 کاربر حرفه‌ای
1 امتیاز 3 پاسخ 52 بازدید
1 امتیاز 4 پاسخ 36 بازدید
1 امتیاز 2 پاسخ 25 بازدید
1 امتیاز 2 پاسخ 38 بازدید
1 امتیاز 1 پاسخ 44 بازدید
1 امتیاز 5 پاسخ 41 بازدید
سوال تازه‌ای بپرسید
به نسخه آزمایشی سامانه پرسش و پاسخ پرسک، محصول مشترک آزمایشگاه پردازش زبان طبیعی و آزمایشگاه سیستمهای اجتماعی دانشکده کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر خوش آمدید.
...