کدام دانشگاه برای رشته مهندسی کامپیوتر بهتره؟ تهران یا امیرکبیر یا شریف؟

2
سوال شده دی 22, 1395 در تحصیل توسط بی نام
با سلام مجدد، کدام دانشگاه برم؟ تهران یا شریف یا امیرکبیر برای رشته کامپیوتر بهتره؟

2 پاسخ

1
پاسخ داده شده توسط سعید
مرداد 24, 1396
سلام

هر سه خوب هستند. از نظر علمی و با معیارهای بین المللی امیرکبیر (در رشته کامپیوتر) معروف تره و در رتبه بندی های جهانی هم جلوتره. شریف از نظر اسمی برای کسانی که اطلاع ندارند بخصوص جذاب تره. تهران هم در سالهای اخیر پیشرفتهای خوبی داشته.
1
پاسخ داده شده توسط Blue کاربر حرفه‌ای
شهریور 13, 1396
۹۹.۹٪‌ بچه‌ها به ترتیب شریف،‌ تهران،‌ امیرکبیر رو در هنگام قبولی میزنند حتی اگر اطلاعاتی راجع اون رشته یا دانشکده نداشته باشند. در کامپیوتر هم به همین صورت است و اکثرا به ترتیب فوق انتخاب میکنند. به نظر بنده از نظر کیفیت اساتید هر سه دانشگاه یکسان هستند ولی از نظر کمیت دانشگاه امیرکبیر اعضای هیئت علمی بیشتری دارد. و برای اپلای کردن تقریبا بیشترین چیزی که مدنظر است رزومه و معدل شماست و اندکی دانشگاه شریف از این لحاظ نسبت به دوتای دیگر برتری دارد از نظر آزمایشگاه‌ها و فضای آموزشی تقریبا یکسان هستند و هیچکدام از دیگری برتری ندارند. ولی مهمترین چیزی که به نظرم دانشگاه شریف را متمایز کرده است بچه‌هاش هستند آن هم نه بخاطر اینکه بچه‌ها باهوش‌تر هستند (نسب به تهران و امیرکبیر عرض میکنم) بلکه بخاطر جو و فضای رقابتی است که بین بچه‌ها در این دانشگاه وجود دارد. از نظر اپلای کردن هم بیشتر به رزومه شما توجه میشود و اگر معدل بالایی داشته باشید تقریبا در کدام از ۳ دانشگاه بالا باشید میتوانید دانشگاه‌های برتر دنیا اپلای کنید و ادمیشن بگیرید.

سوالات مشابه

0 امتیاز 2 پاسخ 89 بازدید
سوال شده آذر 10, 1395 در تحصیل توسط بی نام
0 امتیاز 1 پاسخ 11 بازدید
0 امتیاز 1 پاسخ 23 بازدید
سوال شده مهر 13, 1395 در تحصیل توسط MGH
1 امتیاز 1 پاسخ 53 بازدید
0 امتیاز 1 پاسخ 56 بازدید
0 امتیاز 2 پاسخ 140 بازدید
سوال تازه‌ای بپرسید
به نسخه آزمایشی سامانه پرسش و پاسخ پرسک، محصول مشترک آزمایشگاه پردازش زبان طبیعی و آزمایشگاه سیستمهای اجتماعی دانشکده کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر خوش آمدید.
...